Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce

 

Roztančené Slovácké léto 2013 s Radiem Zlín – tak trochu jiná akce…

01.07.2013 | kategorie: Radio ZlínSlovácké LétoTop novinkyÚvod
Volejbal

Rozhýbejte se s námi! Začátkem července se historické prostory Uherského Hradiště již pošesté promění v plážové centrum plné sportu, hudby a zábavy. Znovu nebude chybět plážový volejbal, plážová házená, pétanque a plážový fotbal, z neplážových aktivit stolní tenis a stolní fotbálek, z nesoutěžních například alpinning nebo salsa. Děti se mohou zapojit do soutěží a her v rámci dětských dnů.

Uherské Hradiště – Slovácké léto se kvapem blíží, Uherské Hradiště opět oživí už za pět týdnů. Kromě oblíbených sportovních turnajů a netrpělivě očekávaných hudebních večerů i letos připravuje několik benefičních akcí. 

Sportovní aktivity doplní pestrý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. V rámci hudebního programu se představí nejoblíbenější regionální skupiny jako Reflexy, Argema, Tabák (Kabát revival), Svatý pluk, CM Harafica, V.S.P. Band, P!nk Tribute (Pink revival), Lofoši, Devčice, Kumpáni a další.

Z přespolních se vrátí perla české hudební scény Monkey Business a poprvé v historii na Slováckém létě přivítáme zahraniční kapelu, slovenské Iné Kafe.

Zajímavým zpestřením jistě bude pěvecký večer účastníků celostáních pěveckých soutěží, kde se představí Alžběta Kolečkářová, Petr Ševčík, Kristýna Daňhelová, Lucie Rybníkářová a další. Večer budou moderovat a pěvecky doplňovat oblíbení moderátoři, Marek Toman za Radio Zlín a za radio ROCK MAX Filip Bártek. Hudební produkci doplní představení divadelního spolku Bavsa, orientální vystoupení skupiny Garam Masala a večery věnované folkloru (FS Cifra, CM Bálešáci) a latinskoamerické salse (TK Rokaso).

Kromě zapojení široké veřejnosti do volnočasových aktivit si akce klade za cíl získání finančních prostředků pro dobročinné účely.

Benefiční aktivity:

• sběr a následný prodej plyšových hraček („I malý plyšák může vykouzlit velký úsměv“),

• benefiční trampolíny („Skákej pro dobrou věc“),

• benefiční tombola („Zaplať dobrovolné vstupné a vyhraj”).

Více info ZDE

Výtěžek z benefičních aktivit bude stejně jako vloni věnován Domovu pro osoby se zdravotním postižením Medlovice a Diakonii Českobratrské církve evangelické Uherské Hradiště.

Jediným vstupným bude tradičně spokojenost účastníků.

Slovácké léto a olympiádu dětí a mládeže spojí jedna tribuna
Slovácké léto nebude jedinou významnou sportovní akcí, která se během příštích pár týdnů uskuteční v Uherském Hradišti. Předcházet mu budou Hry VI. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Se Slováckým létem je spojí tribuna na Masarykově náměstí a několik dalších sportovních i kulturních akcí. Více info ZDE.

Sportovní turnaje a klání, to je neodmyslitelný základ Slováckého léta, které už šestým rokem v červenci rozpohybuje stovky amatérských i profesionálních sportovců nejen na prohřáté pláži v samotném centru města. I letos má možnost prakticky každý zapojit se do celkem šesti různých sportovních turnajů. Zároveň budou všichni aktivní sportovci zařazeni do slosování o tablet 3Q. Samostatné soutěže a hry jsou pak připraveny pro nejmenší v rámci dětských dnů. A navíc – vítězný tým ADELL Cupu v plážové kopané se probojuje do republikového finále tohoto atraktivního sportu.

Každý bez rozdílu věku, pohlaví, výšky, váhy či preferované pohybové aktivity si může vybrat a zaregistrovat se do turnajů, které pro své příznivce připravili organizátoři Slováckého léta 2013. „Některé turnaje tradičně ovládají spíše aktivnější sportovci, například soutěže v plážovém volejbalu. Neznamená to ale, že by neměli šanci ti, kteří hrají čistě pro radost a postaví si tým třeba z party kamarádů. Pokud se necítíte být tělem sportovec, ale máte sportovního ducha, můžete se utkat o vítěství například ve stolním fotbálku,“ láká k účasti šéf projektu Slováckého léta Marek Pochylý.

Do všech turnajů je třeba se předem přihlásit a registrovat, rozhodně se to ale vyplatí. Kromě skvělého pocitu z dobře vykonané sportovní práce budou totiž všichni aktivní sportovci letošního ročníku Slováckého léta zařazení do slosování o hodnotné ceny. „Náš partner, společnost Mar-lan, věnovala 2 tablety 3Q. Jeden poputuje do tomboly a výherce druhého vylosujeme právě z řad aktivních sportovců,prozradil Marek Pochylý.

V letošním roce se můžete zúčastnit těchto turnajů:

Plážový volejbal

Plážák ke Slováckému létu neodmyslitelně patří, a proto jsme pro vás znovu připravili několik turnajů, do kterých se můžete aktivně zapojit, porovnat vaši současnou formu a pokusit se probojovat do finálových utkání na náměstí. Opět nebude chybět otevřený turnaj mužů a žen pro profesionály i amatéry ADELL Open a stále populárnější noční turnaj mixů ADELL Night.

Plážový fotbal – ADELL Cup

Za poslední tři roky si plážový fotbal vydobyl pevnou pozici ve sportovním programu Slováckého léta. Proto bude plážovému turnaji v malé kopané patřit první víkendová sobota 6. července. Loňskému ročníku kralovalo družstvo FC Labužníci. Poměřte se s výbornými fotbalisty na rozpáleném písku před zraky rozpálených fanynek a sesaďte Labužníky z pomysleného trůnu. Pokud si chcete zahrát fotbálek v písku uprostřed města nebo v areálu aquaparku, registrujte se už nyní!

Vítěz uherskohradišťského ADELL Cupu, který se bude poprvé hrát jako kvalifikace Českého poháru, se pak bude mít možnost utkat s těmi nejlepšími plážovými fotbalisty z celé republiky a bojovat o titul nejvyšší. Podrobnosti zde: http://www.plazovakopana.cz/news/cesky-pohar-kdo-vyhraje-4-rocnik-adell-cupu/

Plážová házená

V programu Slováckého léta samozřejmě nesmí chybět ani jeden z nejoblíbenějších míčových týmových sportů – házená. Ne, házená není ani volejbal, ani basketbal. To je ten sport, kde se hraje míčem na branky a obzvlášť u plážové verze je u toho taky docela zábava – za obzvlášť pěkné góly může rozhodčí udělit rovnou dva body, takže se střílí z otoček, kotoulů nebo pod nohou. Sedmičlenné skupiny proti sobě nastupovaly už v dobách starého Řecka a naštěstí pro milovníky míčových her, slunce, horkého písku a týmové soudržnosti se tento sport dochoval až dodnes.

V minulých letech se spolu na Slováckém létě na pláži uprostřed města utkávaly ženské týmy (ADELL Cup), letos máme dobré zprávy i pro milovníky házené z řad mužů – státní svátek 5. července bude vyhrazen také jim v turnaji pod názvem MARLIN Cup. Využijte jedinečné možnosti zahrát si oblíbený sport na zcela ojedinělém místě a ve skvělé atmosféře. Své týmy můžete přihlašovat již nyní.

Petanque – Sahara Ray Service Open

Oblíbená francouzská společenská hra si našla své místo i u nás na Slovácku. Ve spolupráci s Petanque klubem Stříbrné kule Buchlovice jsme připravili již čtvrtý ročník turnaje v plážovém petanque. Sahara Ray Service Open nabízí jedinečnou možnost zahrát si petanque na netradičním povrchu v tradičním prostředí historického centra města Uherské Hradiště. Přijďte povzbudit své známé, nebo jen prožít přátelskou atmosféru, ve které se celé saharské zápolení odehrává.

Stolní fotbálek – Foosbal open air

Oblíbená stolní hra pro ty, kteří svůj čas raději tráví pasivním sportováním v hospůdce, ke které stolní fotbálek jasně patří. I na ty z vás Slovácké léto myslí. Foosball open air turnaj jsem pro vás připravili na pondělí 8. července v podvečer. Zaregistrujte své dvoučlenné týmy a zakuste atmosféru barového sportu pod širým nebem.

Stolní tenis – Turnaj ve stolním tenise

 

Na pláži se nemusí hrát jen volejbal, co třeba zkusit sport téměř pro každého – stolní tenis? Na letošní Slovácké léto jsme připravili druhý ročník turnaje ve stolním tenise na úterý 9. července odpoledne. Přijďte si vyzkoušet oblíbený pinec a poměřit síly s ostatními. Tento turnaj je určen jednotlivcům.